Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teknede Yaşam Nasıldır?

Eğer daha ilkin tekne tatili yapmamışsanız bunun her zamanki tatillerinizden değişik olacağını söyleyebiliriz. Tekne tatilinde deniz ve tekne yaşamının getirmiş olduğu mesuliyet ile bilgili bir dinlence yaparsınız. Teknenin bazı kuralları vardır. Mesela sivri ve fazla topuklu ayakkabılar giyemez, kullanım alanlarının temizliğinden görevli olur, tekne hareket halindeyken denize atlayamaz ya da güvertede tehlikeli hareketlerde bulunamazsınız. Teknede yaşam, kaptanın size seyahat öncesi anlatacağı detayları ihtiva eder ve bu bilgilere riayet etmeniz gerekmektedir.

Tekne Tatilimde Nereleri Göreceğim?

Konaklamalı tekne kiralama sürecinde acenteniz ile yapacağınız dinlence detaylarını kolaylıkla konuşabilirsiniz. Akdeniz’de ya da Ege’de tatile çıkacaksanız kaptanın sizin için organize ettiği rotaya göz atabilir ve onun uygun görmüş olduğu fazladan koylara gitmeyi teklif edebilirsiniz. Tekne tatilinde hangi koylarda yüzme molası, hangi koylarda demir atma, hangi koylarda yiyecek molası verileceği tek tek yazmaktadır.

Tekne Tatili Güvenli Midir? Çocukla Tekne Tatili Yapabilir Miyim?

İlk kez tekne kiralayacaklar için çoğunlukla sorulan sorulardan biridir tekne tatili güvenli mi sorusu. Buna gönül rahatlığıyla evet yanıtını verebiliriz. Alanında uzman, bu işi ustalaşmış olarak meydana getiren kaptan ve mürettebatlar eşliğinde deniz bilgisi olan ekiplerin desteğiyle tekne tatili güvenli bir tatildir. Ihtimaller içinde hava şartları dinlence öncesi anbean takip edilir ve denizlerin durumuna bakılırsa tatiliniz için yola çıkış başlangıcı verilir. Çocukla tekne tatili yapılır mı sorusunun da bu kapsamda yanıtı evet olacaktır. Evladınız için siz değerli üyelerimizin de uyacağı tekne kuralları geçerlidir. Kontrolünüz altında yapacağı bir tekne tatilinde evladınız özgür bir edinim yaşayacaktır.

Tekne Tatili Pahalı Mıdır?

Pek oldukca kanının aksine tekne tatili ekonomik tatillerden biridir. Bütçenize bakılırsa kiralayacağınız teknede belirleyeceğiniz şahıs sayısına bakılırsa ortak bir ücret öder ve şahıs başı maliyeti azaltabilirsiniz. Ek olarak tekne tatilinde yanınızda küçük bir çanta getirseniz de olur zira tekne daha rahat bir ortam sunmaktadır. Tatilinizin ne kadar sürede olacağı, seçtiğiniz teknenin büyüklüğü ve şahıs sayınız tekne tatilinizdeki bütçenizi de şekillendirecektir.

Yüzme Bilmiyorum Tekne Tatili Yapabilir Miyim?

Tekne tatilinde en oldukca çekinme yaşanmış olan durum yüzme bilmemektir. Birçok şahıs yüzme bilmediği için tekne tatilinden vazgeçer. Oysaki tekne tatili yüzme bilmeseniz de yapabileceğiniz bir dinlence çeşididir. Kaptan ve mürettebat sizi devamlı denetim eder ve isterseniz onlardan yüzme desteği alabilirsiniz. Ek olarak can yeleği, simit şeklinde ekipmanlarla da sizin için uygun olan koylarda yüzme imkanı bulabilirsiniz.

Add Comment

WhatsApp