WhatsApp
İnstagram

%100 Kaliteli Hizmet
Sizler hayalini kurduğunuz hayatı yaşarken, VOW YACHT'ın sunduğu üstün kalite ve güveni sonsuza kadar yanınızda hissedeceğiniz, yeni maceralara yelken açacağınız bir ömür sizleri bekliyor.

  • Borazanlar mahallesi, Hürriyet caddesi, No: 86 B/26 Merkez/BOLU
  • info@vowyacht.com
  • +90 (533) 239 62 82 - +90 (545) 218 11 81
Hususi Tekne İyi mi Kiralanır?: Yelkenli Tekne Kiralama Süreci

Hususi Tekne İyi mi Kiralanır?: Yelkenli Tekne Kiralama Süreci

Yelkenli tekneler, bir yaz tatilinde isteyebileceğiniz her şeyi tek bir yerde yapabilmenize olanak tanır. İster bir talibi keşfedin, ister teknenizde parti verin, isterseniz de uçsuz bucaksız denizlere yelken açıktan sonrasında sahilde rahatlayın; yelkenli tatilinde her şeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki hususi tekne kiralama hakkında neler biliyorsunuz ki? Gelin yelkenliler hakkında ve yelkenli tekne kiralama süreci ile alakalı bilgilere hep birlikte göz atmaya başlamış olalım.

Niçin Yelkenli Tekne Kiralamalısınız?

Yelkenli tekne kiralamaya dair bir fazlaca görkemli sebep var. Bu sebeplerden birkaçı ise şu şekilde:

  • Kiralık tekneler çoğu zaman yedi gün yada daha uzun süre daha uzun ve daha konforlu bir konaklama için donatılmış daha büyük yelkenli tekneler yada motor yatlardan oluşur. İhtiyacınıza ve tatilden beklentinize nazaran bir tekneyi kolaylıkla kiralayabilirsiniz.
  • Tekne kiralama şirketleri, gezi ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun bir gezi programı oluşturmanıza destek olacaktır. Nerede güvenle demirleyebileceğinizi, size hangi malzemelerin gerekebileceğini, mahremiyetinizi iyi mi koruyabileceğinize dair şeklinde tekneye dair detayları size aktarabilirler.

  • Eğer gece süresince açık denizlerde demirleme fikrinden hoşlanmıyorsanız devamlı marinalara demirleyeceğiniz bir güzergah planlayabilirsiniz. Üstelik kiralık teknelerin demirlediği bir çok marinada; teknenizin marinaya güvenle yanaşmanıza destek olacak, teknenizi elektrik ve su kaynaklarına bağlayacak ve bölgedeki aktiviteler için size tavsiyede bulunacak çalışanlara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Çoğu zaman, tekne kiralamanıza destek olan firmalar seyahatiniz esnasında soruları cevaplamak ve tavsiye vermek için telsiz yada cep telefonu vesilesiyle devamlı hazır bulunurlar. Denizde beklenmedik bir mesele yada durum olması durumunda, size destek olacak kişilere sorunsuz bir halde bağlanabilirsiniz.
  • Yelkenli kiralamak sanıldığının aksine pahalı bir dinlence seçeneği değildir, hatta uzun vadeli kiralamalarda tutum etmenizi sağlar.
  • Tekne kiraladığınızda herhangi bir yatırım maliyeti olmayacaktır – yalnız kiralama ücretini ve size geri iade edilecek depozito ücretini ödemeniz gerekir. Eğer birkaç şahıs ile birlikte tekne tatili yapacaksınız kiralama ücretini paylaşabilir ve tertipli meydana getirilen yurtdışı tatillerine kıyasla tekne tatilinizi fazlaca daha uyguna mal edebilirsiniz.

Yelkenli Tekne Kiralamanın Avantajları Nedir?

Ilk olarak niçin yelkenli kiralamak istediğinize karar verdikten sonrasında bir de yelkenli kiralamanın avantajlarını düşünmeniz gerekir. Gelin yelkenli kiralamanın avantajları nelermiş beraber bakalım:

Yelkenli Kullanmayı Deneyebilir ve Öğrenebilirsiniz: Yelkenli kullanmayı öğrenmenin getirmiş olduğu mutluluk ve başarı duygusu paha biçilemez. Kendi teknenizin ustası olma hissi gibisi yoktur. İster 22 metrelik bir yelkenli tekne, ister mahalli bir gölde bir motorlu tekne yada büyük bir okyanus kruvazörü olsun, bir tekne kullanmayı öğrenmek büyük bir başarıdır. Ufaklıklara, büyükanne ve büyükbabalara kadar hepimiz yelkenli kullanmayı öğrenebilir.

Benzeri olmayan Deneyimler Edinebilirsiniz: Kaç kez yelken açtığınız mühim değil, yelkenli kiraladıktan sonrasında asla aynı deneyime haiz olmayacaksınız. Her yelkenli yolculuğu, yeni ve asla görülmemiş bölgeleri görme fırsatı sunar.

Değişik Bölgeleri Görebilirsiniz: Görkemli bir tekne tatili deneyimi büyük seviyede nereye gittiğinize bağlıdır, bundan dolayı varış noktanızı seçmek mühim bir faktördür. Yelken açmanın bir pozitif yanları, seyahatte birden fazla hedefi ziyaret edebilmenize olanak sağlamasıdır. Mesela Muğla’ya yelken açarsanız, yedi gün içinde birçok ada, koy ve limanı ziyaret edebilirsiniz.

İzole Dinlence İmkanı: Yelkencilik de yalnız süre geçirmek için mükemmel bir fırsattır. Şehirlerin gürültüsünü, karışıklığını ve stresini birkaç gün yada birkaç hafta geride bırakabilir ve yalnızlığın verdiği özgürlük duygusunu yaşayabilirsiniz.

Rahatlamak İçin Süre Oldukça: Hususi yat tatilinin en iyi özelliği rahatlamak için bol miktarda süre sunuyor olmasıdır. İster güneşin tadını çıkartın, ister hamakta uzanın, istersenizde görkemli bigün batımının tadını çıkartıyor olun. Sonsuz maviliklere doyacağınız yelkenlilerde dilediğinizce dinlenebilirsiniz.

Grup Yelkenciliği ile Sosyalleşebilirsiniz: Yeni bölgeler görmek yelkenli cazibesinin en büyük parçasıdır. Yelken becerileriniz geliştikçe, denizlerdeki marinaları ve fazlasını keşfetmek için kendinize daha fazlaca güveneceksiniz. Eğer arkadaşlarınızdan oluşan bir yelkenli tekne grubunuz var ise, görkemli maceralar yaşamaya hazırsınız anlama gelir.

Maviliklerin Verdiği Mutluluk: Yelkenlide dinlence yaparken devamlı su üstünde olacağınız için hem zihinsel hem de fizyolojik egzersiz yapacaksınız! Çapayı toplamaya ve yelken açmaya hazır mısınız? O halde yelkenler fora!

Genel anlamda teknelerin yada yatların teknik özellikleri, şahıs kapasiteleri, kaptanlı-kaptansız kiralama seçenekleri, fiyata dahil olan-olmayan içerikler ve rota içeriğiyle ilgili mevzular merak edilmektedir. Gelin yelkenli tekne kiralama hakkında en fazlaca merak edilenlere birlikte bakalım.

Yelkenli Tekne Kiralamanın Genel Kuralları Nedir?

Eğer yelkenli yat kiralamak istiyorsanız, önceki kiralamalarınızdan geçerli bir lisansa, deneyime ve referansa haiz olmanız gerekmektedir. Yelkenli tatilinizde minimum bir kişinin yelkencilik tecrübesi olmalıdır. Tatilinizi daha rahat hale getirmek için bir yelkenli kiraladıktan sonrasında kaptanı da kiralayabilirsiniz. Eğer tekne kullanım lisansınız ve deneyiminiz var ise, tatilinizi daha stressiz hale getirmek için kaptan ve mürettebatlı bir tekne kiralayabilirsiniz.

Yelkenlilerin Kapasiteleri Kaç Kişiliktir?

Bu probleminin cevabı, bir yelkenlide kaç şahıs olacağınıza ve yelkenli ihtiyacınıza nazaran değişim göstermektedir. Yelkenliler büyüklüklerine nazaran 3 şahıs ile 15 şahıs içinde bir kapasiteye haiz olabilir.

Türkiye’den Feribot ile Gidilebilen Yunan Adaları
24 Eylül 2023, 02:35