WhatsApp
İnstagram

%100 Kaliteli Hizmet
Sizler hayalini kurduğunuz hayatı yaşarken, VOW YACHT'ın sunduğu üstün kalite ve güveni sonsuza kadar yanınızda hissedeceğiniz, yeni maceralara yelken açacağınız bir ömür sizleri bekliyor.

  • Borazanlar mahallesi, Hürriyet caddesi, No: 86 B/26 Merkez/BOLU
  • info@vowyacht.com
  • +90 (533) 239 62 82 - +90 (545) 218 11 81
Tekne Almayı Düşünenler İçin Bir Önceki Adım: Tekne Kiralamanın Avantajları

Tekne Almayı Düşünenler İçin Bir Önceki Adım: Tekne Kiralamanın Avantajları

Tekne kiralama yada tekne satın almak mevzuları, hem tekne tutkunları hem de tekne meraklıları için mühim bir suali gündeme getiriyor. Tekne yaşamı bana nazaran mi? Eğer tekne almayı düşünüyorsanız her detayı araştırıyor olmanız düzgüsel. Tekne kullanmak, karaya ayak basmadan hep deniz olmak, deniz yaşamını yaşamak ve geniş alanlara alışkın olanlar için dar bir alanda konfor bulmak şeklinde detaylar tekne alırken en fazlaca araştırılan maddeler içinde içeriyor. Eğer siz de tekne almayı düşünüyorsanız, satın alma işleminizden bundan önce yapacağınız mantıklı bir hamle atmalısınız. Tekne kiralayarak tekne yaşamını yaşamalısınız.

Bu yazımız tekne almak istiyor fakat yapabilir miyim diyorsanız  tam size nazaran. Şimdi tekne kiralayarak işe iyi mi adım atabileceğinizi keşfedeceksiniz. Artık gelişen teknolojiyle beraber bilgisayar başından kolaylıkla tekne kiralayabilir, hayalinizdeki tekne tatiline ve dahası tekne almaya bir adım daha yaklaşarak tekneler hakkında düşünce sahibi olabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz tekne satın almayı düşünmeden ilkin bilinmesi gerekenler ve teknelerin sizlere sunmuş olduğu avantajlar. Keyifli okumalar

Tekne Sahibi Olmalı Mıyım Sorusuna Yanıt Bulursunuz

Aslen ilk başta sormanız ihtiyaç duyulan sual bu olmalı. Tekne bir heves mi yoksa sizin için bir tutku mu? Zira tekne devamlı bakım ve ilgi ister. Bu da emek ve maliyet anlamına gelir. Satın alacağınız tekneye nazaran oldukça ekonomik bütçelere de hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tekne sahibi olmanın ön maliyetleri çoğu zaman yüksek olarak bilinse de aslına bakarsak uygun fiyatlı birçok tekne var.  Kullanmayı sevdiğiniz teknenin türüne bağlı olarak değişen fiyatlarla size uygun tekne bulabilirsiniz. Genel anlamda tekne almak isteyenlerin ilk tercihi yelkenli oluyor. Uygun bir rüzgarla yelken desteğiyle giden ve ekonomik fiyatlarla keyif imkanı sunan yelkenliler size nazaran mi diye düşünürseniz Ege ve Akdeniz kıyılarında yelkenli kiralayarak bu sorulara yanıt bulabilirsiniz. Size önerimiz; Türkiye’nin ilk ve tek yelken festivali olma özelliğine haiz More than Sail ile tekne kiralayın ve bu deneyimi yaşamaya başlayın.

Mil Hesabı Halletmeye Alışırsınız

Tekne kiralayarak hayatınızı miller, rüzgarlar, koordinatlar üstüne kurmaya başlayın. Bazı insanoğlu teknelerini ikinci bir yuva olarak kullanabilir. Buradaki mesele ise teknelerin karada bulunan bir çok ikinci evin aksine, tıpkı otomobiller şeklinde kıymet kaybetmesi, şu demek oluyor ki zaman içinde kıymet kaybetmesidir. Tekneler kullanımı mil cinsinden değil, motorun kullanıldığı saatlerle ölçerler. Doğrusu teknenizi ne kadar fazlaca kullanırsanız, ondan o denli fazlaca kıymet alırsınız. Elbet bir tekne kiraladığınızda uzun vadeli kıymeti mevzusunda endişelenmenize gerek olmayacaktır. Tüm bu mali mevzuları kiraladığınız teknenin kaptanından öğrenebilirsiniz.

Teknelerin Ne Tür Bakımlara İhtiyaçları Var Öğrenirsiniz

Tekneniz var ise normal olarak bunun bakım maliyeti de olacak. Bir tekne yapımında kullanılan malzemeler tuzlu suya ve devamlı maruz kalmaya dayanıklı olmalıdır, bu da normal olarak maliyettir. Tekneniz bir marinada yada arka bahçenizde oturuyor olsun, teknenin vergisini ödemeniz ve temizlik ve denetim prosedürlerinden geçirmeniz gerekecektir. Ek olarak, kendi mülkünüzde bir tekne için yeriniz yoksa, muhtemelen bir yat limanı yada depoya aylık bir ücret ödersiniz. Buna sigorta maliyetlerini de eklerseniz bazı mali yükümlülükleriniz olur. Tüm bu bilgileri tekne kiraladığınızda yakından öğrenirsiniz. Tekne satın almadan ilkin ilerisi için mühim olan bu detayları bir tekne sahibinden, kaptandan öğrenmek işinize fazlaca yarayacak.

Tekne İle Rota Çizmeyi Görebilirsiniz

Tekne kiralamanın güzel yanı, değişik nedenlerle değişik tekneler kiralayabilmenizdir. Gününüzü balık tutarak mı istiyorsunuz? Ya da bir yatta hafta sonu kaçamağı mı? Bir yelkenli tekne kiralayın ve kaptandan rota çıkartırken nelere dikkat edeceğinizi öğrenin.  Türkiye’de tekne gezintisinin tadını çıkarabileceğiniz pek fazlaca yer vardır. Mesela Çanakkale açıklarında balık tutmaya gidebilir ve bir dahaki sefer deniz sizi çağırdığınızda kendinizi Göcek’in koylarında bulabilirsiniz. Her bölgenin rüzgarı ve deniz koşulları değişik olduğundan tekne kiralayarak rota iyi mi çiziliyor yakından görebilirsiniz.

Kaptan ve Mürettebattan Informasyon Alabilirsiniz

Tekne satın almadan ilkin bir tekne kiralayarak kaptandan ve mürettebattan bir çok yerden alamayacağınız detayları alırsınız. Tekne ve denizcilik terimleri, rüzgarların yönleri, yelken açmak, iskeleye yanaşmak, denizde kurallar ve ilk yardım şeklinde kesinlikle öğrenmeniz ihtiyaç duyulan mevzuları tekne kiralayarak kalıcı bir öğrenmeye dönüştürebilirsiniz. Tekne almadan ilkin bir kaptan eşliğinde tekne kiralayın ve yedi gün o teknede tatile çıkın. Elbet bu sizin için bir dinlence değil; tekne okulu mahiyetinde olacaktır. More than Sail tekneleri ile temel denizcilik eğitimi alabileceğinizi de ihmal etmeyin!

Tekne Tatilleri Sizi Tekne Sahipliğine Hazırlayabilir

Kim bilir hakikaten kendi teknenizi satın almayı güvence edecek kadar bir tekne meraklısısınız. Bununla beraber, teknecilik mevzusunda kendi başınıza kapsamlı bir deneyime haiz değilseniz, ihtiyaçlarınıza en uygun tekne türünü yada en fazlaca hangi özellikleri arzuladığınızı hemen hemen tam olarak bilemeyebilirsiniz. Kendinizi tekneciliğin değişik yönlerine alıştırmak için, kiralık teknelerin sunmuş olduğu deneyimleri yaşayarak öğrenebilirsiniz. Kiralık tekne tatillerinden sonrasında, hayalinizdeki teknenin iyi mi görüneceğini tam olarak bileceksiniz.

Bonus: Her Bütçe İçin Tekne Kiralamak Mümkündür

Bir dinlence için hususi bir tekne kiralamakla ilgileniyorsanız, birçok mükemmel seçeneğin sizi beklediğini öğrenince şaşırabilirsiniz. Ustalaşmış bir tekne kiralama şirketinin her bütçeye uygun tekneleri bulunur. Eğer birkaç aileyle bir araya gelmiş olarak tekne kiralarsanız  üç kamara düzenine haiz teknelerin bolluğu yardımıyla bir tekne kiralık tatilin ne kadar uygun fiyatlı olabileceğine hayret edeceksiniz.

Türkiye’den Feribot ile Gidilebilen Yunan Adaları
24 Eylül 2023, 02:35